Snabblogin till Mina sidor

DRIFT BOSTÄDER

Fastighetsservice

Felanmälan kan du göra via Mina sidor.

Telefonnummer 0322-61 77 17

Telefontider Fastighetsservice/felanmälan
Måndag – fredag 10.00–12.00

Fastighetsservice tar hand om alla lägenhetsrelaterade frågor t. ex: läckande kranar, fel på utrustningen i tvättstugan, en trasig lampa i trapphuset eller problem på gården eller i trapphuset.

För akuta fel utanför ordinarie öppettider, kontakta Securitas på telefon 010-470 53 00.

 

Ändrade rutiner utifrån corona

  • Vi åtgärdar bara de ärenden som är akuta. Akuta ärenden är sådant som riskerar fastigheten eller din som hyresgäst säkerhet och möjlighet att nyttja lägenheten. Exempel på akuta ärenden är fel på hiss, fel på elsystem/kontakter, vitvaror, ventilation, stopp i avlopp, läckage från rör/blandare. Bedömning av vad som är akut görs av fastighetstekniker.

  • Kontakta oss inför ditt bokade besök om någon i hushållet har eller nyligen haft sjukdomssymtom. Då bokar vi om besöket till ett senare tillfälle.

  • Alla i hushållet ska hålla ett avstånd på minst 2 meter från våra medarbetare. För din och vår trygghet ser vi helst att du som hyresgäst befinner dig i ett annat rum när arbetet utförs.

Om någon i hushållet uppvisar symptom eller inte håller avstånd kommer besöket att avbrytas och du som hyresgäst får boka en ny tid. Vi besöker många hyresgäster under en arbetsdag och på detta sätt värnar vi om din, vår egen och andra hyresgästers säkerhet.

 

Namn

Befattning

Telefon

E-post

Kristian Eriksson

Driftchef

0322-61 77 78

kristian.eriksson@alingsashem.se

Mikael Johansson

Fastighetstekniker

 

mikael.johansson@alingsashem.se

Stefan Lindström

Fastighetstekniker

 

stefan.lindstrom@alingsashem.se

Linus Larsson Söderlind

Fastighetstekniker

 

linus.larsson@alingsashem.se

Johnny Nilsson

Fastighetstekniker

 

johnny.nilsson@alingsashem.se

Magnus Stening

Fastighetstekniker

 

magnus.stening@alingsashem.se

Martin Versén

Fastighetstekniker

martin.versen@alingsashem.se

Carina Andersson

Miljövärd

 

carina.andersson@alingsashem.se

Christer Blom

Miljövärd

 

christer.blom@alingsashem.se

Jonny Lindström

Miljövärd

 

jonny.lindstrom@alingsashem.se

Linnea Lisselandes

Miljövärd

 

linnea.lisselandes@alingsashem.se

Viktor Mäntyranta

Miljövärd

 

viktor.mantyranta@alingsashem.se

Lisa Lindström

Miljövärd

 

lisa.lindstrom@alingsashem.se

Mattias Rignell

Miljövärd

mattias.rignell@alingsashem.se